Yaz Okulları
Almanya.jpg

ALMANYA

Amerika.jpg

AMERİKA

Fransa.jpg

FRANSA

İngiltere.jpg

İNGİLTERE

İrlanda.jpg

İRLANDA

İspanya.jpg

İSPANYA

İtalya.jpg

İTALYA

Kanada.jpg

KANADA

Malta.jpg

MALTA

Okulların tatil olduğu dönemlerde yani sömestr ve yaz tatillerinde öğrencilerin tatillerini hem dil öğrenerek hem de gezerken yeni kültürler keşfederek en güzel şekilde geçirmelerini sağlayan programlardır.

Bu programlar genelde 08-17 yaş grubu öğrenciler için olmakla beraber, 17-24 yaş arası gençler/üniversite öğrencileri için de uygun olanlar mevcuttur.

Bu programlara bireysel katilim mümkün olabildiği gibi, grup programları da mümkündür. Özellikle 08-17 yaş grubu için grup programları tavsiye edilir. Grup programlarına ortalama 15-20 öğrenci ile beraber bir veya iki grup lideri eşlik eder. Bu grup liderlerini öğrencilerinin yaz okulu programlarını organize etmek için anlaşma yaptığımız okullar belirleyebilir veya uzun yıllardır MEC’in bünyesinde grup lideri olarak çalışan dil öğretmenleri görev alırlar.

Tatil programları haftada 20 dersin yani sıra, aktivite ve gezi programları içerir. Genelde programlar haftada en az bir tam ve bir yarım günlük geziyi, en az haftada 2-3 gün spor ve sanat etkinliklerini, aksam eğlencelerini kapsar.

Sömestr tatili programları iki haftalıktır ve en çok İngilizce için İngiltere, Fransızca için İsviçre (dil artı kayak) ve Fransa ile Almanya programları tercih edilir.

Yaz okullarında ise MEC’e gelen müracaatlar daha çok İngiltere, Amerika, Kanada, Almanya ve Fransa içindir.