Malta Dil Okulları

MARKET

Malta; üç takım adadan oluşan bir ada ülkesidir, Akdeniz’de İtalya’nın güneyindedir. Malta Adası 246 kilometrekarelik (diğer iki adayla birlikte Malta’nın büyüklüğü 316 km2’yi aşmaktadır) bir yüzölçümüne sahiptir. Valetta merkez olarak anılmaktadır ve üç adanın en büyüğü olan Malta adasında yer almaktadır. Buradaki nüfus gelen öğrenciler ve turistler hariç 409,259'dur. Turist ve ögrenciler ile 1 milyonu aşan bir toplam nüfusa sahiptir. Genel olarak coğrafyası inişli çıkışlı küçük tepelerden oluşmaktadır. En büyük adası Malta, diğer küçük adalar Gozo ve Comino adalarıdır. Gozo Valettayı içine alan Malta Adası’nın yarısından küçüktür. Comino 4 km büyüklüğünde genellikle aktiviteler ve turistik etkinlikler adası olarak bilinen en küçük adadır.

Malta 1964 yılına kadar İngiliz sömürgesinde kalmıştır. Bağımsızlığını ilan ettikten sonra cumhuriyet olmuş ve 2004 yılında Avrupa Birliği'ne katılmıştır. Birçok rengi bir arada görebileceğiniz Malta adasında tüm kültürlerden insanlar İngiliz genel yaşam tarzına uyum sağlamış sekilde yaşamaktadır.

Malta’nın resmi dili İngilizce ve Maltacadır. İtalyanca konusanlara da oldukça fazla rastlanan adada Maltaca İngilizceden daha az kullanılmaktadır.