DON QUIJOTE

Don Quijote 1986 yılından bu yana kaliteli İspanyolca eğitimi ile tanınmaktadır. En ünlü İspanyol kentlerindeki okullarının yanı sıra Latin Amerika’daki partner okullarında sunduğu İspanyolca eğitim ile öğrencilerin hem dil öğrenimine hem de dünyayı keşfetmelerine yardımcı olmaktadır. Okul Cervantes Enstitüsü tarafından da onaylıdır. Ayrıca Don Quijote EAQUALS, CEELE, The association of the Spanish Schools of Castilla y León, ELITE, FEDELE, AEEA, ACELE, FIYTO, ALTO, NAFSA, European Association for International Education, Instituto Nacional de Consumo, Global Work Experience Association gibi kuruluşlar tarafından onaylı veya bu kurumların üyesidir.

 

Neden Don Quijote?

 • İnteraktif eğitim

 • En fazla 6 kişilik küçük sınıflarda eğitim

 • Yüksek öğrenci memnuniyeti

 • Çok sayıda program, esnek başlangıç tarihleri

 • 60 farklı ülkeden gelen öğrenciler

 • Onaylı ve son derece kaliteli bir okul

 • Deneyimli öğretmen kadrosu

 • En güzel şehirlerde eğitim alma imkanı

 • Tam donanımlı okullar

 • Hareketli sosyal program ve geziler

 • DQ klubüne üye olma imkanı ve pek çok online kaynak

Don Quijote, İspanya'da 11 farklı merkezde programlarını sunmaktadır. 

ALICANTE: Şehir merkezinin en güzel yerinde bulunan Don Quijote Alicante, Akdeniz stili bir binada yer almaktadır. Burada 8 adet geniş derslik ve bir bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Binada ücretsiz internet erişimi, merkezi ısıtma, klima bulunmakta olup laboratuvar ve dersliklerden liman ile deniz manzarası görülebilmektedir. Alicante’de tüm öğretmenler özellikle Spanish as a Foreign Language alanında eğitimlidir ve pek çoğu yüksek lisans veya doktora derecesine sahiptir. Bunların yanı sıra, öğretmenler İspanyolca dilbilimi, tarih, pazarlama ve turizm gibi konularda uzmanlığa sahiptirler.

 

BARCELONA: Calle Mallorca 27’de yer alan okul binası Barcelona’nın en hareketli yerlerinden biri olan L’Exiample bölgesinde yer almaktadır. Bu bölge Gaudi’nin Sagrada Familia Katedrali, modernist mimari eserler ve Barcelona’nın en güzel butiklerine ev sahipliği yapmaktadır. Okul, hareketli Gran Via, Plaza d’Espana ve Plaza de Catalunya’ya 10 dakika mesafede bulunmaktadır. Kentin ana istasyonu Sants ise sadece 150 metre ötede yer almaktadır. Aynı şekilde otobüs ve metro durakları da okulun yakınındadır. Okul 55 sınıflı 3 katlı modern bir binada hizmet vermektedir. Okulun öğrenciler için ayrılan ortak salonu dışında bir de çok güzel ağaçlıklı bir verandası bulunmaktadır. 20 tane bilgisayarın bulunduğu ortak öğrenci salonunda internet bağlantısı ücretsizdir.

 

CADIZ: Okul, Afrika ile Avrupa arasında bir geçit görevi gören ünlü Cadiz Körfezi'nden sadece 5 dakika uzaklıktadır. Okul, kentin belli başlı turistik yerleri ile çevrilidir ve yerel kültürü ve tarihi tanımak için ideal bir yerdir. Etrafında akşam yemeği ve içecekler için öğrencileri ağırlamaya hazır birçok klasik Endülüs restoranı vardır. Okul ayrıca, Genovés Parkı ve Alameda Apodaca bahçelerine, bir futbol sahası ve tekerlekli paten pisti dahil spor alanlarına, Santa Catalina Kalesi ve La Caleta plajına çok yakındır.

 

GRANADA: Don Quijote-Granada beş katlı bir binada yer almaktadır. Pek çok penceresi ve balkonu olan bina sokağa bakmaktadır ve oldukça ferahtır. Tam donanımlı okul binasında öğrenci ortak salonu ve bilgisayar salonu da bulunmaktadır. Şehir merkezinin güvenli ve sessiz bir köşesinde yer alan okul, katedral ve Elhamra yürüyüş mesafesinin çok yakınındadır. Okulun yakınından Akdeniz sahillerine ve Sierra Nevada’ya her saat otobüs kalkmaktadır. Granada’dan Costa del Sol, Sevilla ve Cordoba’ya kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

 

MADRID: 2008 yılında açılan okul Calle Duque de Liria 6’da bulunmaktadır. Şehrin hareketli ve şık semti Argüelles’ta bulunan okul şehrin kalbinde yeşil bir adacık üzerinde, Alba Düşesi’nin evi Liria  Sarayı’nın yanında yer almaktadır. Plaza de Espana ve Gran Via’ya yürüyüş mesafesindedir. Bu hareketli cadde çok sayıdaki tiyatro ve gösteri salonu ile İspanya’nın Broadway’i olarak da tanınmaktadır. Ayrıca Plaza Oriente, Plaza de Cibeles ve Prado Müzesi de son derece yakınında bulunmaktadır. 3 katlı tarihi bir binada hizmet veren okulda 38 sınıf bulunur. Tam donanımlı bilgisayar salonu ve ücretsiz internet imkanı vardır. Ayrıca ortak öğrenci salonu öğrencilerin birbirleri ile kaynaşmaları için son derece sıcak şekilde döşenmiştir.

 

MALAGA: Don Quijote Malaga, tarihi 1950’lere dek geriye uzanan tarihi Endülüs döneminden kalma bir binada öğrencilerine eğitim vermektedir. Derslikler, tümü huzurlu ve rahat bir atmosfer yaratan limon, hurma ve kauçuk ağaçlarıyla dolu bir bahçe tarafından çevrelenmiştir. Sıcak yaz ayları süresince bahçe, öğrencilere ferah ve serin gölgeler sağlamakta, bunun yanı sıra öğrenciler yüzme havuzunu da kullanabilmektedirler. Manav ve bakkallar, bir eczane, restoran ve barlar okuldan yalnızca 100 adım ötede olup, sahile erişim ise yalnızca 2 dakika sürmektedir.

MARBELLA:  Don Quijote Marbella, öğrencilerin Akdeniz’in temiz kokusunu alabilecekleri ve ders aralarında rahatlayabilecekleri açık havada bulunan ve bol güneş alan bir bahçe avlusu ile çevrili benzersiz özellikte 3 binadan oluşmaktadır. Okul binaları 17 sınıftan, geniş bir terastan, kahve-atıştırmalık otomatı, çalışma odası ve bir kütüphanenin bulunduğu geniş bir ortak kullanımlı odadan oluşmaktadır. Bunların yanı sıra, okul binalarında ücretsiz internet erişiminin olduğu 7 adet bilgisayar da bulunmaktadır. Okulun lokasyonu ise kumsala, en çok rağbet gören dükkanlar ile en iyi tapas bar’lara 5 dakikadan daha az mesafede bulunması açısından mükemmeldir. Tam olarak şehir merkezinde konumlanan okul çeşitli otobüs hatlarına da yakındır.
 

SALAMANCA: Don Quijote’un Salamanca’da yer alan binası tarihi kentin tam merkezinde yer almaktadır. Ünlü Salamanca Üniversitesi’nden 100 m. ve Plaza Mayor’a birkaç dakikalık uzaklıktadır. Okul binası yeni restore edilmiş bir 16. yüzyıl manastırındadır. Ortasında yer alan avlu, okulu kafeterya, sınıflar ve bahçe olmak üzere üçe bölmektedir. 3 katlı ana binada 17 sınıf bulunmaktadır. Ayrıca okul bilgisayar salonu, kütüphane ve okul ofislerini de içermektedir.

SEVILLE: Don Quijote Seville 1,200 m2’lik, 4 katlı tipik bir Endülüs konağında eğitim vermektedir. Eski şehir merkezinde, ‘Palaza de Toros’un yakınında bulunan okul hem katedrale hem de mağazalar ile restoranlara yakın bir mesafede bulunmaktadır. Okul 18 derslik ile öğrencilerin ders aralarında arkadaşlarıyla buluşup vakit geçirebilecekleri mola/rahatlama alanlarına sahiptir.

 

TENERIFE:  Okul binası Edificio Belgica’da yer alır. Martianez Plajı’ndan 5 dakikalık uzaklıkta bulunan okulda 7 adet sınıf, avlu, multimedia derslikleri ve öğrenci ortak salonu bulunmaktadır.

 

VALENCIA: Don Quijote-Valencia kentin üniversite bölgesinde, Valencia Politeknik Üniversitesi’nin kampüsünde bulunmaktadır. Yüzlerce hektarlık akademik tesisler, yeşillikler, palmiye ağaçları, spor tesisleri ve öğrencilerin konakladığı Galileo Galilei yurdu da burada bulunmaktadır. Öğrencilerin, yurtta kalan İspanyol üniversite öğrencileri ile İspanyolca’larını birebir her gün geliştirme şansları olmaktadır. Okulun yakınından geçen otobüs hattı sayesinde rahatlıkla kumsala veya şehrin tarihi merkezlerine ulaşabilmektedir. Okulda 14 sınıf ve bir de bilgisayar salonu bulunmaktadır.

dq1.jpg
dq2.jpg
dq3.jpg
dq4.jpg
dq5.jpg
dq6.jpg
dq7.jpg
dq8.jpg
dq9.jpg
dq11.jpg