CarlDuisbergLogo.png

Carl Duisberg Centren

 

Carl Duisberg Centren, uluslararası dil hizmeti veren bir organizasyon olarak 45 yılı aşkın süredir faaliyet vermektedir. Yabancı dil olarak Almanca dil kursları önemli bir ağırlık noktası oluşturmaktadır.

Carl Duisberg Centren’in dil kursları Berlin, Köln, Münih ve Radolfzell am Bodensee’de gerçekleştirilmektedir. Carl Duisberg Centren’de dersler, uygun yüksek öğrenim diplomasına sahip tecrübeli çalıştırıcılar tarafından verilmektedir. Derslerde, iletişim kabiliyetinin çalıştırılması konusuna çok fazla önem verilmektedir. Öğrenmedeki ilerleme, Diller için Avrupa Müşterek Referans Çerçevesinin başarı kademesine yöneliktir. Kurs başlamadan evvel yapılacak olan bir seviye belirleme sınavı, aktüel dil seviyenizi belirler. Kursun sonunda size vasıflandırılmış bir katılım belgesi verilmektedir. Bunun dışında performansınızdaki ilerlemeyi, kurs programının değişik servislerinde uluslararası olarak kabul görmüş olan telc-sınavları ile belgelendirebilirsiniz.

Carl Duisberg Centren’in her dört şubesinde de en yeni eğitim ve öğrenme materyalleri ile donatılmış medya merkezi bulunmaktadır. Bunun dışında bireysel çalışmaya yönelik bilgisayar programları da bulunmaktadır. Bir dili konuşulduğu yerde öğrenen bir insan, aynı zamanda orada yaşamakta olan insanların kültürünü, örf ve adetlerini de öğrenir ideolojisiyle yola çıkan Carl Duisberg Centren da eğitim alan öğrenciler çok fazla çeşitlilik arz eden eğlence ve kültür programı ile yeni edindikleri dil bilgilerini günlük hayatta kullanma fırsatını da bulacaklardır. Bununla eş zamanlı olarak Alman kültürü ve halkının düşünce yapısına ilişkin bilgiler de edineceklerdir.